Teknoloji & Ar-Ge

Canlar Mekatronik, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge ve Tasarım Merkezidir.

Canlar Mekatronik, 44 mühendisle üretim programını yönetirken, Ar-Ge çalışmalarıyla ürün kalitesini artırır. Solidworks ve AutoCAD gibi son teknoloji programları kullanarak tasarımları optimize eder. Standartlar AD2000 MERKBLATT, EN13445 ve ASME’ye uygun çalışırken, yapısal analizler için Solidworks Simulation ve basınçlı kap analizleri için PV Elite gibi programları kullanır. Danışmanlarla koordineli patent ve faydalı model çalışmalarını sürdürerek, geliştirmiş olduğu teknolojileri almış olduğu patentlerle koruma altına alır.

  • Yeni nesil teknolojiler, günümüzün vazgeçilmez gereksinimlerindendir. Canlar Makatronik AŞ. olarak, teknolojiyi en iyi şekilde kullanıp, ürettiğimiz makineler üzerinde uygulamak, velinimetimiz olan müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunmak ve tekstil makineleri sektöründe rekabet etmek için yaptığımız ve yapacağımız çalışmalardır.
  • Bu çalışmalarımızın sonucu, üretim tesislerimizde Ar-Ge bölümü kurulmuştur. Gelişmeler ve teknolojik araştırmalar bu bölüm altında toplanmıştır. Ar-Ge bölümünde çevreye duyarlı ve müşteri odaklı araştırmalar ve geliştirmeler için çalışmalar yapılmaktadır.
  • Canlar Mekatronik, 15 mühendis, 19 tekniker ve 10 Ar-Ge uzmani ile birlikte ürettiğimiz makineleri teknoloji ile birleştirerek sektörde öncülük etmeyi temel esaslardan biri olarak kabul eder.